vasárnap, 17 december 2017

2015

A Globall Sportközpont által nyújtott lehetőségekkel élve 2015 évben a hagyományos Telki Alapítványi bálon kívül megrendeztük a Sportnapot is, melynek célja a településen igénybe vehető sportlehetőségek szélesebb körben való megismertetése volt.

A lentebb megjelölt célok megismertetését, az arra irányuló érdeklődés felmérését és a célokra történő adomány és felajánlás gyűjtést  folytattuk a Telki Fesztivál idején is.

A Bál, a Sportnap és a Telki Fesztivál ideje alatt befolyó adományok célzott adománynak minősültek, a megjelölt három fő cél a következő:

• Óvodai Kreszpálya kialakítása
  • Az iskola mögötti sportpálya többcélú és modernebb felhasználásának kialakítása
  • A futást egészségesebb környezetben lehetővé tévő erdei és falun belüli futókörök kialakítása

Kisebb támogatási célok is teljesültek, sikerült  például az óvodát 220 törhetetlen pohárral ellátni.

Az alapítvány eközben eszköz-felajánlásokat is gyűjtött, ezzel segítve az iskolában és óvodában felmerülő hiányok pótlását.

A kuratórium átalakulása okán 2015 folyamán egyértelmű döntést nem hozott az intézmények támogatásának 2015/2016 évi feltételeiről, de jóváhagyás történt a „zöld” óvoda apróbb kiadásainak támogatásáról, valamint az év végi karácsonyi ajándék-vásárlás lehetőségéről.

2015 számokban

Sportbálon több, mint 220 fő szórakozott.

Sportnapon 21 sportágban közel 1000 gyermeket és felnőttet mozgattunk meg.

Tombolán 179 nyeremény, több, mint egymillió forint értékben talált gazdára.

Önök által felajánlott adó 1%-a 1 423 365 Ft.

Az óvodába 220 db törhetetlen pohár került.

Az Alapítványi Bálon befolyt adományok nettó összege 1 022 175 Ft.

Az Alapítványi Bál, a Sportnap és a Telki Fesztivál adományösszege kiemelt céljainkra 367 650 Ft.

Az alapítvány bevételei:

2014. évi szja 1%: 1 423 365 Ft

Célzott támogatásként kapott az óvoda 50 000 Ft-ot, melyet fel is használt

Szintén célzott támogatásként kapott az alapítvány 60 000 Ft-ot sport eseményekkel kapcsolatos kiadásokra

Az Alapítványi Bál és a Sportnap alatt a három megjelölt célra befolyt támogatások összértéke 1 253 500 Ft

A Telki fesztiválon a három megjelölt célra befolyt támogatások összértéke: 136 325 Ft

Az alapítvány kiadásai:

Iskolai események támogatása (projektnapok, jutalomkönyvek) 230 092 Ft

Óvodai események támogatása 69 223 Ft

Óvodai célzott adományból eszköz vásárlás 50 000 Ft

Alapítvány készlete (pólók, táskák, apróbb tárgyak) 484 996 Ft

Bál és Sportnap rendezésével kapcsolatos kiadások (plakátok, jegyek, mobil wc, egyéb kiadások) 97 366 Ft

Banki kezelési költség 31 573 Ft

Hamarosan további adatokkal jelentkezünk, az oldalt folyamatosan töltjük újabb és újabb információval.